Historia Amelii Earhart i jej nagłego zniknięcia urzekła całe pokolenia i doprowadziła do niezliczonych teorii. Teraz, odkrycie nowych dowodów sugeruje, że mogła przeżyć swoje awaryjne lądowanie!

5 lipca dotarła do nas wiadomość, że Amelia Earhart, bohaterka i pionierka świata lotnictwa, mogła nie zginąć w swojej katastrofie lotniczej 80 lat temu. Nowe zdjęcie sugeruje, że ona i jej nawigator, Fred Noonan, nie tylko przeżyli, ale zostali sfotografowani na Wyspach Marshalla po jej zniknięciu. Ale zanim zbadamy ten nowy dowód, oto wszystko, co musisz wiedzieć o tej amerykańskiej ikonie!

1. Amelia Earhart urodziła się 24 lipca 1897 roku w Atchison w Kansas. Zanim stała się pionierką w przestworzach, Amelia była drugą córką Edwina i Amy Earhart. Amelia była urodzoną przywódczynią i ponieważ jej matka pozwoliła córkom mieć więcej wolności niż większość, wcześnie nauczyła się niezależności. Ona i jej siostra mogły nawet nosić kwiaty, które są o wiele mniej restrykcyjne niż sukienki, które nosiły wszystkie inne okoliczne dziewczyny.

2. Amelia wzięła swoją pierwszą lekcję latania 3 stycznia 1921 roku. Wszystko zaczęło się w Kinner Field, niedaleko Long Beach w Kalifornii. Aby dostać się na lekcje, pojechała autobusem tak daleko, jak to możliwe, a następnie przeszła dodatkowe cztery mile. Jej nauczycielką była koleżanka, pionierka lotnictwa, Anita Snook. Jej prośba do Anity była podobno bardzo prosta: "Chcę lecieć. Nauczysz mnie?"

3. Została pierwszą kobietą, która samotnie przeleciała przez Atlantyk w 1928 roku. Znany na całym świecie lot trwał 20 godzin i 40 minut. Wystartowała z Trepassey Harbor w Nowej Fundlandii i wylądowała w Burry Point, w Południowej Walii w Wielkiej Brytanii. Następnie Amelia otrzymała wielką paradę za swoje osiągnięcia w Nowym Jorku i przyjęcie w Białym Domu z prezydentem Calvinem Coolidge'em.

4. W 1937 roku samolot Amelii zaginął, gdy próbowała wykonać lot dookoła świata. Podczas trzeciej próby odbycia ambitnej podróży dookoła świata, Amelia zniknęła z radaru i już nigdy więcej o niej nie słyszano. Wystartowała z Lae Field w Papau Nowa Gwinea i skierowała się na Howland Island, na południowy zachód od Honalulu, ale nigdy nie dotarła do celu. Jej zniknięcie doprowadziło do ogromnych poszukiwań dowodów, ale nic nie znalazła.

5. Nowe zdjęcie sugeruje, że mogła przeżyć katastrofę samolotu. Odkryto 80-letnie zdjęcie, które przekonało ekspertów, że Amelia i jej nawigator przeżyli katastrofę samolotu na Wyspach Marshalla. Zdjęcie przedstawia kobietę i mężczyznę, którzy są bardzo podobni do Amelii i Freda, stojących na doku. Nowe zdjęcie skłoniło do spekulacji, że Amelia mogła zostać porwana przez Japończyków. Tajemnica i teoria otaczająca nowe dowody jest badana w Amelii Earhart: The Lost Evidence, który ma premierę w niedzielę, 9 lipca o 21:00 ET/PT.

HollywoodLifers, zamierzasz się dostroić? Daj nam znać!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz