Człowiek, który leciał helikopterem Kobe Bryanta po tragicznej katastrofie, został zidentyfikowany jako Ara Zobayan. Niestety, on również zginął w strasznym wypadku.

Ara Zobayan nie żyje po katastrofie helikoptera w Calabasas, w Kalifornii 26 stycznia. Ara leciał tym helikopterem, kiedy rozbił się w mglistych warunkach około 9:45 czasu lokalnego. Helikopter stanął w płomieniach, gdy uderzył w ziemię, zabijając Arę i wszystkich ośmiu pasażerów, w tym Kobe Bryanta i jego 13-letnią córkę, Giannę Bryant. Szczegóły dotyczące tego, co spowodowało katastrofę, są wciąż dopracowywane, ale nie ma wątpliwości, że wypadek jest ponad wszelką wątpliwość niszczycielski. Media społecznościowe zostały zalane hołdami, nie tylko dla Kobe, ale dla wszystkich dziewięciu ofiar tej strasznej tragedii.

1. Ara leciała prywatnym helikopterem Kobe'a podczas katastrofy. FAA potwierdziła, że śmigłowiec, który brał udział w katastrofie z 26 stycznia, to Sikorsky S-76, z rejestracją N72EX - ten sam numer, który można było zobaczyć na prywatnych śmigłowcach Kobe na poprzednich zdjęciach. Przyjaciel Ary potwierdził na Twitterze, że pilot był blisko z rodziną Bryantów. "Praca w biznesie lotniczym pozwoliła mi poznać kilku całkiem niesamowitych ludzi i pilotów," napisał użytkownik Twittera @_bella113_. "Ara była jedną z nich. Zawsze taka miła, rozmowna i szczególnie uważna, gdy chodziło o Kobe'a i jego rodzinę. Mam złamane serce."

2. Był instruktorem latania. "Uczył ambitnych pilotów helikopterów latać i był bardzo kochany w środowisku lotniczym", reporterka KTLA, Christina Pascucci, tweetowała po tym, jak Ara została zidentyfikowana jako ofiara katastrofy.

3. Był pilotem ocenianym pod względem instrumentalnym. Zapisy pokazują, że Ara był "pilotem ocenianym według przyrządów", co oznacza, że jest on wykwalifikowany do latania w warunkach mgły. Ten poziom kwalifikacji wymaga szkolenia i instruktażu wykraczającego poza poziom standardowego pilota prywatnego.

4. Ara był na odcinku "Celebrity Wife Swap". Arę można zobaczyć w lipcu 2013 roku w odcinku "Celebrity Wife Swap", w którym uczestniczyli Andy Dick i Lorenzo Lamas. "Tune into ABC this Sunday 20pm to see Ara and me fly Andy Dick's baby momma around on Celebrity Wife Swap lol," Lorenzo napisał wtedy na Facebooku.

5. Kim były pozostałe ofiary katastrofy? Oprócz Ary, Gianny i Kobe, sześć innych osób straciło życie w wypadku Jan 26. Pozostałymi ofiarami byli koledzy z drużyny Gianny, Payton Chester i Alyssa Altobelli, mama Paytona, Sarah Chester, rodzice Alyssy, John i Keri Altobelli oraz trenerka koszykówki, Christina Mauser. Grupa leciała do Kobe's Mamba Sports Academy na mecz, kiedy doszło do katastrofy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz