13 sierpnia 2018 roku, operator naftowy Chris Watts zamordował swoją ciężarną żonę i udusił córki przed sobą. Ekspert oferuje wgląd w jego sposób myślenia.

Chris Watts, 34 lata, został aresztowany 15 sierpnia 2018 roku we Frederick w Kolorado i oskarżony o zamordowanie swojej pięknej żony w 3 miesiącu ciąży i uroczych młodych córek. Jego rodzina i przyjaciele, wraz z całym krajem, zastanawiali się, jak ojciec i mąż mogli zamordować swoją żonę, Shanann, 33 lata, ich nienarodzone dziecko, i jego dwie małe dziewczynki - Bella, 4 i Celeste "Cece", 3. W ciągu tygodni Chris przyznał się do ich zabójstw i przyznał się do pozbycia się ciał swoich córek w zbiornikach z ropą naftową i pochował żonę w płytkim grobie na swoim miejscu pracy.

Obserwatorzy starali się jeszcze zrozumieć, co pozwoliłoby każdemu człowiekowi na zrobienie tego jego niewinnej rodzinie. Lena Derhally, licencjonowana psychoterapeutka i autorka książki My Daddy is a Hero: How Chris Watts Went from Family Man to Family Killer, dokładnie zbadała tę sprawę. Chociaż nigdy nie spotkała się ani nie rozmawiała z Chrisem, uważa, że jego zachowanie "nie było psychotycznym zerwaniem" i że "nie był szalony w czasie morderstw". Wyjaśniła to WYŁĄCZNIE w wywiadzie z HollywoodLife.

Derhally, instruktor kliniczny w Katedrze Psychiatrii i Nauk Behawioralnych w George Washington School of Medicine, specjalizuje się w terapii urazowej osób indywidualnych i par. Wciągnęła ją w tę sprawę po tym, jak zobaczył w telewizji błaganie Chrisa z 14 sierpnia 2018 roku, kiedy podzielił się swoją wersją tego, co się stało, gdy Shanann i ich córki zaginęły.

"To było to, co wciągnęło mnie w tę sprawę na początku", wyjaśnił Derhally. "Było coś naprawdę dziwnego, bo wyglądał jak ten naprawdę miły, przystojny facet z rodziny z klasy średniej. Po prostu wyglądał jak normalny facet. Ale większość ludzi, jak sądzę, miała bardzo silne przeczucie, że coś jest nie tak z tym, co mówił. Jak tylko ludzie zobaczyli ten wywiad, mówili: "Oh, to musi być on. Nie mając nawet dowodów, to było coś w jego wywiadzie, coś tu nie gra. Stał się podejrzanym numer jeden na podstawie tego wywiadu i myślę, że czułam się tak samo, gdy patrzyłam; jakby miał z tym coś wspólnego."

"Na podstawie zachowania Chrisa po zbrodni było jasne, że to nie była przerwa psychotyczna ani jakaś schizofrenia czy choroba psychiczna", wyjaśnił Derhally. "Był całkowicie zdrowego umysłu. Jednym z wyznań Chrisa jest opisywanie tych morderstw z premedytacją przez wiele tygodni i wierzę, że wiele dowodów to potwierdza. Wygląda na to, że był z premedytacją, bazując na jego zachowaniu w tygodniach, zanim je zabił."

Latem przed swoimi morderstwami, Shanann i jej córki spędziły sześć tygodni w Północnej Karolinie, by odwiedzić rodzinę. W tym czasie Chris był w domu w Kolorado, kiedy to rozpoczął się romans z jego współpracownikiem, Nicholem Kessingerem. Chris dołączył do rodziny na ostatni tydzień ich podróży w Północnej Karolinie i wszyscy razem wrócili do domu w Kolorado. Kilka dni później Shanann pojechał do Arizony na weekend na konferencję roboczą, zanim przyjaciel Nickole Atkinson podrzucił ją do domu o 2 w nocy 13 sierpnia. Chris udusił Shanann w pewnym momencie, a następnie przetransportował jej ciało ciężarówką na miejsce pracy. Woził również swoje córki wraz z ciałem ich matki w samochodzie, zanim je udusił i wrzucił do zbiorników na ropę.

Zapytaliśmy Derhally'ego, czy doniesienia, że Chris zamordował jedną ze swoich córek na oczach drugiej, były prawdziwe. "Tak, starszą córkę. Miała na imię Bella i miała wtedy 4 lata," potwierdziła. "Jej siostra Cece właśnie skończyła 3 lata, a Chris, najwyraźniej w swoich słowach, powiedział, że zabił Cece na oczach Belli, która to oglądała."

"Instynkt rodzicielski jest dokładnym przeciwieństwem tego, co zrobił Chris. Osoba, która to robi, nie ma absolutnie żadnej empatii", powiedział Derhally. "Fakt, że nawet zabił swoją córkę na oczach drugiej i poddał ją temu. To znaczy, nie ma tam absolutnie żadnej empatii. To jest ktoś, kto nie przyjmuje perspektywy innej osoby. To ktoś, kto jest bardzo narcystyczny w tym sensie, że bierze pod uwagę tylko swoje pragnienia i potrzeby i ma prawo myśleć, że może zrobić wszystko, aby dostać to, czego chce".

Niestety, Derhally nie wierzy, że Shanann mógł wiedzieć, że Chris jest zdolny do takich okrucieństw. "Co do jej wiedzy, że był zdolny do morderstwa, to absolutnie nie. W stu procentach wierzę, że nikt nie mógł wiedzieć, że jest do tego zdolny. “

"Jedną z rzeczy, w których ludzie psychopatyczni i narcystyczni są tak dobrzy, jest stworzenie maski, która jest zupełnie inna niż to, kim są, i może to być bardzo czarująca maska", wyjaśniła. "Wiedzą dokładnie, co robić, aby manipulować ludźmi, wiedzą jak sprawić, aby ludzie ich polubili. Maska może być czasami tak dobra, ponieważ tak ciężko nad nią pracowali. Oni różnią się od zwykłych ludzi, więc ciężko pracują, aby się w nich wtopić. Często mogą wydawać się nawet ładniejsi lub bardziej empatyczni niż przeciętny człowiek, co jest naprawdę ciekawe."

"Więc to też jest trochę przerażające, jacy są dobrzy aktorzy i jak bardzo mogą oszukiwać ludzi z tą maską, którą praktykują." "Ale czasami widać pęknięcia w masce, i w końcu one wychodzą, pęknięcia zdarzają się w końcu. Tak jak w tym przypadku jest to, że po prostu potrzebował wytrącającego się wydarzenia, aby maska pękła z Chrisem. To była jedna z tych sytuacji, w których to jest tak przerażające, bo nie można powiedzieć, że to może się zdarzyć. Nikt tego nie widział i to jest najbardziej przerażający i wyjątkowy aspekt w tej sprawie."

Specjalność życia, Chris Watts: Przyznanie się do zabójcy, ukazuje się 25 stycznia o 20:00 i jest oparte na prawdziwych morderstwach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz