David Schwimmer powiedział w jednym z wywiadów, że powinna istnieć wersja 'Friends' z czarną obsadą. Teraz Twittersfera przypomina mu, że był już taki program, "Living Single".

Kultowy sitcom NBC Friends był około sześciu 20-latków mieszkających w Nowym Jorku, po ich życiu miłosnym, przyjaźni i kariery. Ale z biegiem lat zrobiło się gorąco z powodu braku różnorodności, z całkowicie białą obsadą ołowianą i nielicznymi cennymi, kolorowymi ludźmi w drugorzędnych rolach. Teraz David Schwimmer - który zagrał Rossa Gellera - uważa, że nadszedł czas, aby to naprawić, robiąc reboot z czarnym Friends. Internet przypomina mu teraz, że w połowie lat 90-tych XX wieku w sitcomie Fox Living Single, w Brooklyn Brownstone, mieszkało już sześć czarnych 20-latków.

W wywiadzie z brytyjskim Guardianem, Davidem, 53 lata, uznał Friends za "przełomowy". "Mam wrażenie, że wiele problemów w tak wielu dziedzinach jest dziś tak mało rozpatrywanych w kontekście. Musisz spojrzeć na to z punktu widzenia tego, co w tamtym czasie próbowano zrobić w programie", wyjaśnił. "Jestem pierwszą osobą, która powiedziała, że może coś było niestosowne lub nieczułe, ale czuję, że mój barometr był wtedy całkiem dobry. Byłem już naprawdę nastawiony na sprawy społeczne i kwestie równości". Potem złożył propozycję, która teraz sprawia, że jest wyśmiewany. "Może powinni być czarni Przyjaciele albo wszyscy Azjatyccy Przyjaciele", kontynuował.

Twittersfera wybuchła z przypomnieniami dla Davida, że Living Single, "all-black Friends" uderzył w powietrze w 1993 roku, rok przed Friends debiutował. @theblcklst założyciel Franklin Leonard napisał, "Friends był całkowicie białym restartem Living Single." Analityk medialny Mark Dice nie zamilkł, tweetując: "Przestań sygnalizować cnotę!". Twój program był całkowicie białym restartem Living Single - you d**che bag." Były komentator CNN Roland Martin napisał: "Czy ktoś może wytłumaczyć Davidowi Schwimmerowi, że Friends był białym rebootem czarnego singla?" Kiedy pojawiła się informacja o komentarzu Davida, Living Single stał się tematem numer dwa na Twitterze.

David Schwimmer najwyraźniej nie wie, że "czarny" reboot Friends, którego chce, został już zrobiony i został nazwany Living Single... który btw zainspirował Friends pic.twitter.com/uDQz2oxqID. - Joshua Chenault (@joshuachenault1) 28 stycznia 2020 r.

Nawet jedna z gwiazd Living Single, Erika Alexander 50, wzięła Davida do pracy:

Hej @DavidSchwimmer @FriendsTV - r u poważnie mówisz mi, że nigdy nie słyszałeś o #LivingSingle? Wymyśliliśmy szablon! Yr welcome bro. ;) David Schwimmer 2 The Guardian: "Maybe there should be an all-black Friends or an all-Asian Friends" https://t.co/r8W1ZHBwoy - Erika Alexander (@EAlexTheGreat) 28 stycznia 2020 r.

Kilka osób zamieściło klipy Living Single Star Queen Latifah, 49, podczas występu na The Late Late Show z Jamesem Cordenem. Przypomniała sobie, jak wtedy prezes NBC Warren Littlefield został zapytany w 1993 roku, czy mógłby mieć jakiś nowy show w innej sieci, co by to było? A on powiedział, że Living Single. Rok później, Friends zadebiutował w NBC. Łaskawie nazwała Friends, "niesamowity show i zrobili z nim świetną robotę". Jeśli masz zamiar go rozkręcić, to jest sposób, aby to zrobić."

Komentarze (0)

Zostaw komentarz