Mamy zwycięzcę! Po niejednoznacznej pierwszej turze 23 kwietnia, dwa tygodnie później, w drugiej turze, oficjalnie nominowano Emmanuela Macrona na nowego prezydenta Francji. Wyniki były bliskie, ale w końcu pokonał Marine Le Pen. Czytaj dalej po szczegóły!

Wielkie gratulacje należą się Emmanuelowi Jean-Michelowi Frédéricowi Macronowi, 39 lat, który właśnie został najmłodszym i najnowszym prezydentem Francji! Jego zwycięstwo przypada dokładnie dwa tygodnie po pierwszych wyborach, które odbyły się 23 kwietnia, ale ponieważ żadna z partii nie uzyskała większości, 7 maja oddali oni głos. Ostatecznie, Emmanuel został wybrany na Marine Le Pen, 48 lat, zgodnie z prognozą NBC News. Zdobył 65,5% głosów w porównaniu do 34,5% głosów skrajnie prawicowej Marine, jak podaje BBC. W tym roku w wyborach wziął udział także polityk Francois Charles Amand Fillon, który nie dotarł wystarczająco daleko, by dotrzeć do finału.

Marine Le Pen - Zobacz zdjęcia francuskiej kandydatki na prezydenta

Prowadzący do wyborów, Emmanuel z partii En Marche! był faworytem do zwycięstwa. Zebrał nieco ponad 8,5000 głosów (24%) w pierwszej turze - ale Marine zawsze podążał w tyle. I byłoby głupotą nie doceniać konkurencji. Marine uzyskał około 7,6000 głosów (21,30%) w pierwszej rundzie. Politycy francuscy nazywali to w zasadzie remisem i uważali, że wyborcy zmienią zdanie przed drugą turą. Marine prowadził kontrowersyjną kampanię prawicową. Mówiła o potencjalnym opuszczeniu Unii Europejskiej przez Francję, gdyby wygrała, co prawdopodobnie doprowadziłoby do upadku. Ludzie spekulowali, że miała antysemickie przekonania, jak jej ojciec, 88-letni Jean-Marie Le Pen, który był również skrajnie prawicowym politykiem.

Życząc Emmanuelowi wszystkiego najlepszego w jego nowym przedsięwzięciu, sprawdźcie te szybkie fakty dotyczące obu kandydatów. Emmanuel ożenił się ze swoją nauczycielką dramatu w liceum, Brigitte Macron, która jest 24 lata starsza. Życie osobiste Marine jest równie fascynujące! Czy wiesz, że jest w romantycznym związku z wiceprezesem Frontu Narodowego, Louisem Aliotem! Mówiąc o parze władzy! Dajemy czapki obu kandydatom na prezydenta za grę w uczciwą i pełną szacunku grę!

HollywoodLifers, czy twój ulubiony francuski polityk wygrał wybory? Komentarz poniżej!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz