Donald Trump odsłonił logo dla nowych amerykańskich sił kosmicznych. Wygląda ono tak bardzo jak to dla "Star Trek's Starfleet Command", że gwiazda George Takei chce od niego "tantiemy".

Prezydent Donald Trump i dowódcy wojskowi, którzy zaprojektowali logo dla naszych nowych Space Force, są najwyraźniej wielkimi fanami Star Treka. Symbol jest prawie identyczny z symbolem Dowództwa Gwiezdnej Floty z pionierskiego pokazu science fiction z lat 60-tych. Trump dumnie ogłosił na Twitterze 24 stycznia: "Po konsultacji z naszymi Wielkimi Liderami Wojskowymi, projektantami i innymi, mam przyjemność zaprezentować nowe logo dla Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych, szóstego oddziału naszej wspaniałej armii!" Jednak pan Sulu ze Star Trek chce trochę gotówki z projektu.

Aktor George Takei, który grał w Sulu, miał wiele do powiedzenia na ten temat. Tweetował obok siebie dwa logotypy i lamentował: "Nie ma już nic świętego". Tweetował również, "Ahem. Spodziewamy się jakichś honorariów z tego tytułu..." 82-latek żartował również, gdy żona Trumpa, Melania, 49 lat, została oskarżona o plagiat przemówienia byłej Pierwszej Damy, Michelle Obamy, 55 lat. "Czuję, że Melania musiała mieć rękę do kopiowania... To znaczy, projektowania tego", napisał tweetem o logo.

Tak wiele osób uważało, że logo Space Force zerwało Dowództwo Floty, że Star Trek stał się tematem numer dwa w Stanach Zjednoczonych. Nawet słowo "Gwiezdna Flota" trafiło na szóstą pozycję. Ludzie tracili go z powodu pozornego zdzierstwa. Nick Jack Pappas tweetował, @realDonaldTrump Wygląda na to, że usłyszysz od prawników Star Treka." Użytkownik Sarah Beattie dodał, @realDonaldTrump co się dzieje f**k. Właśnie zerwałeś logo Star Treka. Jesteśmy w kreskówkowej wersji piekła?" Fwoodman tweetował, "@realDonaldTrump "Sooooo... po wszystkich konsultacjach z "Wielkimi Wojskowymi Liderami, projektantami i innymi"... Wybrałeś COPY THE STAR TREK LOGO? Żałosne, jak się po tobie spodziewaliśmy."

Nie ma już nic świętego. pic.twitter.com/uby4OIZrp - George Takei (@GeorgeTakei) 24 stycznia 2020 r.
Fantastycznie, teraz podatnicy płacą za prawników, kiedy jesteś pozwany przez Paramount i majątek Roddenberry... pic.twitter.com/hd7RM20BYZ - Ned Pyle (@NerdPyle) 24 stycznia 2020 r.

Nawet politycy poszli za nowym logo Space Force. Kandydat kongresu Wirginii, Qasim Rashid, zaznaczył: "Nie przeznaczamy pieniędzy na publiczne studia, opiekę zdrowotną, SNAP, przystępne cenowo mieszkania ani na czystą wodę. Ale mamy mnóstwo pieniędzy, aby splagiatować logo Star Trek i stworzyć Space Force do walki z inwazją Klingonów". Teksański kandydat do Kongresu i neurobiolog dr John Biggan żartował: "Lubię Star Treka i w ogóle, ale może nie w naszych oficjalnych mundurach wojskowych?"

Komentarze (0)

Zostaw komentarz