Jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd w NBA jest w czołówce popierającej Jasona i jego decyzję o ujawnieniu, że jest gejem. Czytaj dalej, aby zobaczyć niesamowite komentarze Kobe'a na temat jego kolegi koszykarza!

Kiedy Jason Collins ogłosił, że jest gejem w poruszającym liście w Sports Illustrated 29 kwietnia, jedną z jego największych obaw musiało być to, że będzie odrzucony przez swoich rówieśników z NBA. Ale Kobe Bryant nie pozwoli na to - przewodzi we wspieraniu, chwaląc Jasona i zachęcając wszystkich do tego samego.

Kobe Bryant: "Musimy wspierać" Jason Collins

Kobe powiedział dziennikarzom, że ma nadzieję, iż decyzja Jasona utoruje drogę innym, takim jak on, do poczucia się wystarczająco pewnie we własnej skórze. "Kobe powiedział HollywoodLife.com podczas imprezy "An Unforgettable Evening" organizowanej przez EFI Women's Cancer Research Fund. "Nie chcesz chodzić i być skorupą siebie."

"Wychodził niezwykle odważny", kontynuował Kobe. Supergwiazda NBA nie tylko wyraziła dumę z odwagi Jasona, ale także wystosowała do reszty ligi wezwanie do działania, aby zaakceptować Jasona za to kim jest. "Jako jego rówieśnicy musimy go wspierać," powiedział Kobe, "a ci, którzy chcą być sobą i być tym, kim są, wszyscy powinniśmy ich wspierać."

Kobe Bryant's Ongoing Support of Jason Collins

To ogromne, że kolega z NBA pokazuje takie wsparcie, ale jest jeszcze większe, bo to Kobe Bryant, jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie. Jego komentarze dotrą do milionów i będą traktowane poważnie, ponieważ tak wiele osób patrzy na niego z góry.

Kiedy 29 kwietnia ukazał się list Jasona, Kobe był jednym z pierwszych, którzy wytweetowali jego poparcie. "Dumni z @jasoncollins34. Don't suffocate who u r because of the ignorance of others#courage#support#mambaarmystandup#BYOU," powiedział.

Jesteśmy też dumni z Jasona, ale jesteśmy też dumni z Kobe'a, że jest tak wokalnie. On udowadnia, że jest prawdziwym liderem. Co myślisz, HollywoodLifers? Daj nam znać!

- Andrew Gruttadaro, Raport Russa Weaklanda

Komentarze (0)

Zostaw komentarz