Kim Coles nie złagodziła słów, gdy usłyszała o sugestii Davida Schwimmera dotyczącej serii "W pełni czarni przyjaciele". Gwiazda "Living Single" zawołała Ross'a za to, że jest całkowicie "naiwny".

Inna gwiazda "Living Single" wskoczyła na Twittera, by przypomnieć Davidowi Schwimmerowi o czymś ważnym: zrobili to pierwsi. Kim Coles, który grał Synclaire James-Jones w hitowym sitcomie z lat 90-tych, nazwał aktora "naiwnego" na Twitterze za sugerowanie, że "czarny" lub "w pełni azjatycki" reboot Friends nadrobiłby brak różnorodności show. Jak wiele osób zauważyło, Friends jest prawie w pełni biały remake innego programu około sześciu 20-somethings mieszkających w Nowym Jorku: Living Single. Sitcom miał swoją premierę w 1993 roku, rok przed Friends, a po nim sześciu młodych, czarnych profesjonalistów, którzy mieszkali w brooklyńskim brownstone: Synclaire (Kim), Khadijah (Queen Latifah), Maxine (Erika Alexander), Obie (John Henton), Regine (Kim Fields) i Kyle (Terrence Carson).

David, który przez 10 lat grał Ross'a w "Friends", odpowiadał na krytykę, że niektóre z dowcipów i fabuł spektaklu były przeplatane seksizmem, homofobią, transfobią i fatfobią. Monica (Courteney Cox) jest bezlitośnie wyśmiewana za to, że jako nastolatka miała nadwagę. Ross się topi, kiedy łapie swojego malucha, bawiącego się z Barbie, bo to "gejowskie". Rachel (Jennifer Aniston) obiektywizuje i ma romans z jej męskim asystentem. Cała obsada kpi z taty Chandlera (Matthew Perry) za prezentowanie się jako kobieta. A w programie są tylko dwie kolorowe postaci: Dziewczyna Ross'a Julie (Lauren Tom) i Charlie (Aisha Tyler), która umawiała się zarówno z Ross'em jak i Joey'em (Matt Leblanc).

"Nie obchodzi mnie to", powiedział David w wywiadzie dla The Guardian. "Prawda jest również taka, że show było przełomowe w swoim czasie dla sposobu, w jaki traktował tak przypadkowy seks, seks chroniony, małżeństwa i związki gejowskie... Czuję, że wiele problemów w tak wielu dziedzinach jest dziś tak mało brane pod uwagę w kontekście. Musisz spojrzeć na to z punktu widzenia tego, co program wtedy próbował zrobić. Jestem pierwszą osobą, która powiedziała, że może coś było niestosowne lub nieczułe, ale czuję, że mój barometr był wtedy całkiem dobry. Byłam już wtedy naprawdę nastawiona na kwestie społeczne i kwestie równości. Może powinni być czarni Przyjaciele albo wszyscy Azjatyccy Przyjaciele."

???????? #notanAIRHEAD #IpreferNAIVE ??????????????????????????????????! #woowoowoo ???????????????????????????????????????! RT @KevOnStage: David Schwimmer proponuje i "All-Black" reboot of Friends. Pic.twitter.com/RjZeCpM5PK - Kim Coles (@kimcoles) 29 stycznia 2020 r.

Współgwiazda Kim, Erika również tweetowała o wywiadzie, pisząc: "Hej @DavidSchwimmer @FriendsTV - r u poważnie mówisz mi, że nigdy nie słyszałeś o #LivingSingle? Wymyśliliśmy szablon! Yr welcome bro. ;)" Oznaczyła swoje gwiazdy w innym tweecie, pisząc "pomóż mi go uczyć". Chociaż nie odpowiedziała na wywiad Davida, królowa Latifah mówiła o uderzających podobieństwach między Living Single i Friends podczas występu w 2017 Watch What Happens Live.

"Wiedzieliśmy, że już to robiliśmy", powiedziała gospodarzowi Andy Cohen. "To była jedna z tych rzeczy, w których to facet o imieniu Warren Littlefield prowadził NBC, a oni zapytali go, kiedy pojawiły się wszystkie nowe koncerty, powiedzieli: "Jeśli jest jakiś koncert, który mógłbyś mieć, to który by to był?". A on powiedział "Living Single". A potem stworzył "Friends".

Od tego czasu David odpowiedział na krytykę, tweetując do Erici, że jego cytaty zostały wyrwane z kontekstu, a według jego wiedzy, w dużej mierze opierały się na kręgu twórcy spektaklu Marty Kaufmann. "Byłam fanką Living Single i nie sugerowałam, że Friends jest pierwszym w swoim rodzaju... Zapewniam cię, że nie miałem na myśli braku szacunku", napisał w swoim oświadczeniu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz