To jedna z najgłośniejszych zbrodni w historii USA. Lyle i Erik Menendez to bracia z Beverly Hills, którzy tragicznie zamordowali swoich rodziców w swoim domu w 1989 roku. Minęły dziesiątki lat od tych straszliwych morderstw, a Lyle jest w końcu gotowy do rozmowy o nocy, która zmieniła jego życie. Oto 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tych braciach.

W 1989 r. Lyle, 48 lat, i Erik, 45 lat, Menendez, wielokrotnie strzelali do swoich rodziców, Jose i Kitty, w ich posiadłości w Beverly Hills. Niewiele wiedzieli w tym czasie, że ich okrutny czyn będzie jednym z najgłośniejszych w historii USA procesów o morderstwo. Lyle miał wtedy 21 lat, a Erik 18.

Po tym jak Lyle gorączkowo zadzwonił pod 911 r., by zgłosić straszliwe morderstwa w niedzielną noc w sierpniu 1989 r., policja nawet nie wzięła pod uwagę, że mogli zabić własnych rodziców. Teraz, około 20 lat po tym, jak bracia zostali skazani za morderstwo pierwszego stopnia i skazani na dożywocie w więzieniu bez zwolnienia warunkowego, w marcu 1996 roku, sprawa nadal faluje w Hollywood. Powód? - Lyle postanowił wreszcie zabrać głos po odbyciu 26 lat dożywocia za kratkami. ABC wyemituje dziś wieczorem specjalny film, 5 stycznia, zatytułowany "Prawda i kłamstwa": The Menendez Brothers. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o braciach.

1. Lyle i Erik Menendez pochodzili z bogatej rodziny.

Bracia prowadzili uprzywilejowane życie w Beverly Hills, CA z rodzicami, Jose, który był najlepszym hollywoodzkim kierownikiem, i ich matką, Kitty, która była byłą królową urody, gospodynią domową i towarzyską. Bracia opisywali swojego ojca jako wrednego człowieka. Mówiono, że był bardzo surowy i miał szalone oczekiwania wobec swoich synów, którzy zazwyczaj się buntowali. Mówiono, że bracia byli biedni w szkole, a nawet popełniali włamania do domów około roku 90210, na które ich ojciec był wściekły, jak podaje Rolling Stone.

2. 20 sierpnia 1989 roku bracia zastrzelili swoich rodziców w domu w Beverly Hills, a następnie próbowali stworzyć alibi zaraz po nim.

Lyle i Erik zastrzelili Jose i Kitty w swoim domu w niedzielę 1989 roku, gdy byli w melinie. Podobno Jose został znaleziony na siedząco. Zgodnie z wieloma doniesieniami został postrzelony z bliska w głowę. Podobno Kitty została kilkakrotnie postrzelona u jego stóp, w klatkę piersiową, ramię i twarz. Podobno oboje rodzice zostali postrzeleni w kolana, więc morderstwo wydaje się być związane z gangami.

Lyle i Erik opuścili podobno swój dom po zabiciu rodziców i kupili bilety na film, aby stworzyć alibi, jak wynika z wielu raportów. Potem, jak się okazało, spotkali się z przyjacielem i wrócili dopiero kilka godzin później, gdzie zadzwonili pod 911, krzycząc, że "ktoś" strzelił i zabił ich rodziców.

3. Policja stała się podejrzliwa wobec braci, kiedy zaczęli wydawać tysiące dolarów po morderstwach.

Lyle i Erik po tym, jak zabili swoich rodziców. Bracia, którzy odziedziczyli po ojcu miliony dolarów wydane pomiędzy 500.000 a 700.000 dolarów, według raportów. Kupowali wystawne rzeczy, jak między innymi Porsche i Rolex, które podsycały sceptycyzm, który policja już wcześniej badała.

4. Policja na początku nie podejrzewała braci...

W rzeczywistości, przyjeżdżając na miejsce zbrodni, policja nie zbadała nawet rąk ani ubrań braci na pozostałości po wystrzale. Broń, z której zabijali swoich rodziców, podobno siedziała w ich samochodach, ale policja najwyraźniej nawet nie zajrzała do środka. Współczuli chłopcom, ponieważ ich rodzice zostali po prostu zamordowani, a ich łzy i histeryczne działania wydawały się więcej niż wiarygodne. Podobno policja nawet nie pytała braci o morderstwo aż do dwóch miesięcy po tym, jak doszło do straszliwego ataku.

5. Erik i Lyle przyznali się do morderstwa swojemu terapeucie.

Erik najwyraźniej zmagał się z emocjami w następstwie zabójstw. Podobno zwierzył się Craigowi Cignarelliemu, że on i jego brat zabili jego rodziców, jak podaje Rolling Stone. Następnie Erik spotkał się w październiku 1989 roku z psychologiem z Beverly Hills, L. Jerome'em Ozielem, i ponownie przyznał się do morderstw. Dowiedziawszy się, co zrobił Erik, Lyle zagroził, że zabije Oziela, jeśli zgłosi ich przyznanie się na policję, Rolling Stone zgłosił. To jednak w końcu zadziałało przeciwko niemu.

Oziel miał podobno kochankę o imieniu Judalon Smyth. Podobno słuchała jej z poczekalni i wysłuchała całej spowiedzi od obu braci. Judalon nagrał Erika i Lyle przyznając się do zabójstw swoich rodziców, a Lyle został aresztowany siedem miesięcy po śmierci Jose i Kitty, jak podano na stronie. Erik podobno zgłosił się po powrocie z zawodów tenisowych w Izraelu zaledwie trzy dni później.

Szokujące Zgony Gwiazd - Zdjęcia

Ich pierwszy proces o podwójne morderstwo był transmitowany przez telewizję, co spowodowało, że sprawa stała się niezwykle popularna. Potrzeba było drugiego procesu, by skazać braci. Częścią ich obrony było to, że ich ojciec wykorzystywał ich fizycznie i seksualnie, jednak obaj zostali uznani za winnych.

Dziś Lyle i Erik odbywają służbę w więzieniu i nigdy więcej się nie spotkają, jeśli system więzienny będzie miał swoją drogę. Służą w różnych więzieniach w Kalifornii. Erik jest w więzieniu stanowym Mule Creek, a Lyle jest w więzieniu okręgowym LA, według Today. Obaj bracia pobrali się podczas pobytu w więzieniu i nadal piszą do siebie listy.

ABC's special, Truth and Lies: Bracia Menendezowie emitują dzisiaj wieczorem, 5 stycznia o 9:8 rano.

HollywoodLifers, jesteś zszokowany szczegółami morderstwa Menendeza?

Komentarze (0)

Zostaw komentarz