To takie smutne. Żelazna Dama", pierwsza kobieta premiera Wielkiej Brytanii zmarła w pokoju po udarze mózgu 8 kwietnia. Cała Wielka Brytania jest dziś w żałobie - włącznie z One Direction's Harry Styles.

Lady Margaret Thatcher, która przeszła do historii w 1979 roku, stając się pierwszą kobietą, która została premierem, zmarła spokojnie po udarze mózgu 8 kwietnia, według jej rzecznika.

Margaret Thatcher: Pierwsza kobieta premiera umiera w wieku 87 lat.

Lord Bell, rzecznik prasowy, powiedział: "To z wielkim smutkiem, że Mark i Carol Thatcher ogłosił, że ich matka baronowa Thatcher zmarła spokojnie po udarze mózgu dziś rano." Margaret doznała kilku uderzeń przed tym ostatnim.

Lady Margaret Thatcher pozostawia po sobie niewiarygodną spuściznę - pozostawiła niezatarty ślad na Wielkiej Brytanii. Lady Margaret stanowczo wycofała się z kraju, gdy została premierem w 1979 r., zabierając zaatakowaną strajkiem angielską siłę roboczą i wpychając kraj z powrotem do czołówki międzynarodowego przemysłu.

Zdobyła też spory udział krytyków - wielu uważało, że uosabiała nową, nieświadomą filozofię polityczną, nazywając ją "Thatcherism". Ale Margaret zostanie zapamiętana za jej nieustraszoność i determinację, ponad wszystko. Zanim podała się do dymisji jako premier w 1990 roku, Margaret wygrała trzy proste wybory z rzędu.

Kiedy historia zostanie napisana, Lady Margaret zostanie uznana za jednego z największych przywódców czasu pokoju w Anglii. Wielu uważa, że to właśnie ona w pojedynkę przywróciła Brytyjczykom determinację.

Harry Styles i królowa Elżbieta przesyłają wyrazy współczucia Margaret Thatcher

Gwiazda One Direction okazała swój szacunek dla Żelaznej Damy prawie natychmiast po tym, jak pojawiła się wiadomość o jej śmierci. "Spoczywaj w pokoju baronowa Thatcher .x," tweetował. Oto jak ważna była Lady Małgorzata - dotykała nawet ludzi, którzy urodzili się lata po tym, jak przestała być premierem!

Pałac Buckingham wydał również oświadczenie w imieniu królowej Elżbiety, według Stowarzyszenia Prasowego: "Królowa jest smutna słysząc wiadomość o śmierci baronowej Thatcher i Jej Królewskiej Mości będzie wysyłać prywatne przesłanie z wyrazami współczucia dla rodziny".

"Książę Walii był zasmucony wiadomością o śmierci baronowej Thatcher", powiedział Clarence House w HollywoodLife.com o księciu Karolu.

Lady Margaret Thatcher była naprawdę jedną z naszych najpotężniejszych postaci historycznych i nie da się jej zapomnieć. Nasze myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz