Odin Lloyd był aspirującym profesjonalnym piłkarzem, który 17 czerwca 2013 roku został zastrzelony w wieku zaledwie 27 lat.

Aaron Hernandez został uznany za winnego zamordowania Odina Lloyda w kwietniu 2015 roku i został skazany na dożywocie w więzieniu bez możliwości uzyskania w przyszłości zwolnienia warunkowego. Była gwiazda NFL odsiedział dwa lata w więzieniu przed popełnieniem samobójstwa, a w chwili śmierci miał 27 lat - taki sam wiek miał Odin, kiedy został zamordowany. Obydwaj mężczyźni wdali się w kłótnię 14 czerwca 2013 roku w Bostońskim klubie nocnym "Plotka", która uważana jest za incydent, który doprowadził do zabójstwa Odyna. Morderstwo to jest tematem otwierającego oko filmu dokumentalnego Netflix Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez, który miał premierę 15 stycznia. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć o zmarłym Odinie Lloydzie.

1. Był z Massachusetts. Odin urodził się 14 listopada 1985 roku w Saint Croix na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, jako Odin Leonardo John Lloyd. Został wychowany jako małe dziecko przez swoją mamę Ursulę Ward na Antigui przed przeprowadzką do Dorchester w Massachusetts. Ursula wychowywała Odina jako samotną matkę, wraz z dwiema siostrami. Później uczęszczał do John D. O'Byrant School of Mathematics and Science, którą ukończył w 2004 roku.

2. 2. Był aspirującym zawodowym piłkarzem. Odin zaczął grać w piłkę nożną w liceum, gdzie szybko stał się gwiazdą. Wraz z pogarszającymi się ocenami szkolnymi został jednak zmuszony do wycofania się z drużyny. Z pomocą swojego mentora i trenera, Mike'a Brancha, Odin rozpoczął szkolenie do kariery zawodowej. Ostatecznie dołączył do Boston Bandits of the New England Football League (NEFL), gdzie był wschodzącą gwiazdą. "Jedna rzecz o Odinie, był X i O smart. Potrafił czytać i znał grę... Znał ją bardzo dobrze", powiedział Mike o swoim byłym studencie w wywiadzie dla NBC. "Jego talent był poza skalą... Widziałem w nim coś wyjątkowego. Jeśli piłka nożna była czymś, co mogło go wyciągnąć z kaptura i przenieść do college'u, to był mój cel." Później Odin uczęszczał do Delaware State University, ale rzucił studia z powodu braku pomocy finansowej.

3. Przyjaźnił się z Aaronem Hernandezem. Dwóch piłkarzy połączyło się przez dziewczynę Odina - ówczesną narzeczoną - Shaneah Jenkins. W tym czasie Aaron był zaręczony z siostrą Shayaneah Jenkins, Shayanną Jenkins. Obydwaj mężczyźni prowadzili zupełnie inny styl życia w czasie spotkania, biorąc pod uwagę karierę Aarona jako zawodowego piłkarza z NFL i 1,3 miliona dolarów w domu. Mimo to, para ta połączyła się z ich wspólną miłością do piłki nożnej i szybko stała się przyjaciółmi.

4. Został zamordowany. Odina znaleziono zastrzelonego 17 czerwca 2013 roku w wieku zaledwie 27 lat. Aaron Hernandez został później uznany za winnego morderstwa. Uważa się, że incydent ten wynikał z kłótni w bostońskim klubie nocnym "Plotka" kilka dni wcześniej, kiedy Aaron zauważył Odina rozmawiającego z mężczyznami, z którymi wcześniej się kłócił. Aaron zinterpretował te interakcje jako zdradę i zwrócił się o pomoc do przyjaciół Carlosa Ortiza i Ernesta Wallace'a w celu zemsty. Tych trzech mężczyzn odebrało Odyna w jego domu, a w pobliżu parku przemysłowego w Bostonie, między 3:23 a 3:27 rano, w dniu jego śmierci, słychać było strzały. Odina znaleziono z pięcioma ranami postrzałowymi na jego ciele. Aaron został szybko podejrzewany, ponieważ był ostatnią osobą widzianą z Odynem. Został aresztowany zaledwie dziewięć dni po śmierci Odyna, a później oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Aaron odsiedział dwa lata swojego wyroku, zanim popełnił samobójstwo 19 kwietnia 2017 roku. Narzeczona Hernandeza, Shayanna, ma pojawić się w poniedziałek, 27 stycznia w Good Morning America.

5. Był blisko ze swoją rodziną. Odin był wychowywany przez samotną matkę, i był "mężczyzną" domu dla swoich dwóch młodszych sióstr.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz