oświetlenie pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy jest nie tylko miejscem zabaw. Służy również jako miejsce do nauki, spotkań z przyjaciółmi, a także odpoczynku i snu. W związku z tym bardzo istotne jest w tym wypadku odpowiednio dobrane oświetlenie górne.

W jego roli doskonale sprawdza się zarówno klasyczna lampa sufitowa, jak i system reflektorów, które umieszczone zostały na specjalnej szynie. Ważne jest, aby oświetlenie było nie tylko jasne, ale także wystarczająco rozproszone. Lampy stworzone z myślą o dzieciach to propozycje efektowne. Ich wielki wybór sprawia, że każdemu uda się zakupić lampę dopasowaną idealnie do charakteru pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że jedno górne źródło światła może okazać się niewystarczające.

Urządzając pokój dla dzieci, należy dobrze wybrać rodzaje oświetlenia oraz miejsce, w którym poszczególne lampy, kinkiety i stojące lampki zostaną umieszczone. Dobrym rozwiązaniem jest wzbogacenie klasycznego światła górnego dodatkowymi lampkami punktowymi lub kinkietami. Oświetlenie biurka oraz miejsca do spania Miejsce przeznaczone do nauki czy kącik do rysowania wymagają dodatkowego oświetlenia.

Dodatkowa lampka powinna znaleźć się również przy łóżku. Wiele dzieci potrzebuje światła do tego, aby zasnąć. Poza tym ułatwi ona czytanie bajki na dobranoc. Wybierając oświetlenie, które ma znaleźć się w pobliżu łóżka, warto postawić na lampę do czytania (świetnie sprawdzi się w tej roli kinkiet) oraz delikatne, nieco przytłumione światełko do stosowanie nocą. Zapewni ono najmłodszym użytkownikom poczucie bezpieczeństwa Doskonałym rozwiązaniem jest w tym wypadku niewielka lampka podłączana wprost do gniazdka.

pokój dla dziecka oświetlenieChcąc zapewnić dobre oświetlenie miejsca pracy, warto postawić na lampę typu biurowego. Obrotowe ramię oraz główka pozwolą idealnie dostosować lampkę do potrzeb dziecka. Pamiętać trzeba przy tym, że lampkę ustawiamy z lewej strony (wyjątkiem są sytuacje, kiedy dziecko jest leworęczne – wtedy lampka znajduje się z jego prawej strony). Takie oświetlenie to pewność, że dziecko nie będzie zasłaniać sobie światła własną rączką. Dobrym pomysłem jest również oświetlenie o charakterze dekoracyjnym. Może to być kolorowy klosz czy ciekawa girlanda świetlna.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz