Mike Pence uderzył w swoje ego, gdy książę Karol odmówił uścisku dłoni na Światowym Forum Holokaustu. Pence wyglądał na zmiażdżonego w niezręcznym filmie nakręconym podczas tego wydarzenia w Izraelu.

Wideo nakręcone na Światowym Forum Holokaustu 23 stycznia pokazało, że książę Karol bezwzględnie uścisnął dłoń Mike'owi Pence'owi, gdy wiceprezydent USA uściskał rękę. Materiał filmowy, który można obejrzeć poniżej, pokazuje księcia Walii przesuwającego się w dół kolejki zagranicznych dygnitarzy, zanim spojrzy mu prosto w oczy i pominie go, by zamiast tego przywitać premiera Izraela Benjamina Netanyahu. Pence, szczerze mówiąc, wygląda na zmiażdżonego przez snuba, gdy Karol wdarł się na jego miejsce między Władimira Putina i prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Zarówno pałac Buckingham, jak i sekretarka prasowa Pence'a, Katie Waldman, zaprzeczyły, że jakikolwiek snub miał miejsce.

Waldman tweetował za kulisami nagranie wideo z imprezy w Jerozolimie, które pokazywało rozmowę Pence'a, Charlesa i drugiej lady Karen Pence. Podzieliła się też zdjęciem uśmiechniętych do siebie mężczyzn, piszących: "To nieprawda. Wiceprezydent i książę Karol przemawiali przed wejściem na parkiet i po jego wystąpieniu. Wiceprzewodnicząca Pence i druga dama rozmawiała z księciem Karolem przez pięć minut w programie wstępnym, zanim weszli do sali. Również uścisnęli sobie dłonie na końcu jego wystąpienia." Buckingham Palace powiedział BBC, że mężczyźni odbyli "długą i ciepłą rozmowę".

Niezręczna interakcja ma miejsce dzień po tym, jak Charles wziął udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, w Szwajcarii, gdzie prezydent USA Donald Trump wygłosił dziwaczne przemówienie kpiąc z ekologów i zaprzeczając zmianom klimatycznym. Szwedzka 17-letnia działaczka na rzecz klimatu, Greta Thunberg, wygłosiła dwa żarliwe przemówienia po wystąpieniu Trumpa, w których błagała światowych przywódców i liderów biznesu o zaprzestanie używania paliw kopalnych i uznanie, że zmiany klimatyczne zniszczą świat, w którym ich dzieci są zmuszone dorastać. "Nasz dom wciąż się pali", powiedziała Thunberg. Zauważcie różnicę w poniższych filmach wideo pomiędzy interakcją Charlesa z Pence'em, a tym, jak powitał Thunberg w Davos dzień wcześniej.

Chyba nigdy nie widziałem tak rażącego snuba, jak książę Karol, który pół spojrzał na Mike'a Pence'a i był taki jak on: "Nie dzisiaj, Szatanie." Pic.twitter.com/9hZhj7UbEm - Charlotte Clymer? ️? (@cmclymer) 23 stycznia 2020 roku
PATRZCIE: Książę Karol spotyka się z @Greta Thunberg na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. pic.twitter.com/qukGTwx8Ah - The Hill (@thehill) 22 stycznia 2020 r.

Przed swoją bolesną chwilą z Księciem Walii, Pence został złapany na gorącym mikrofonie omawiając to, co wydawało się być próbą impeachmentu z Netanyahu, "Walczymy", Pence powiedział Netanyahu. "Jest niepowstrzymany, jak ktoś inny, kogo znam."

Komentarze (0)

Zostaw komentarz