nowoczesny żyrandol

Coraz częściej usłyszeć można pojęcie „styl nowoczesny” Jest ono niezwykle szerokie i stosowane może być również w odniesieniu do żyrandoli. Przyjrzyjmy się bliżej nowoczesnym żyrandolom.

Kilka słów o nowoczesnych trendach

Za najważniejsze wyznaczniki nowoczesności przedmiotów użytkowych uważa się minimalizm, funkcjonalizm, brak ograniczeń, jeśli chodzi o stosowane materiały i nadawaną im formę. Widać to również w żyrandolach, które obecnie dostępne są w sprzedaży. Produkowane dzisiaj żyrandole są proste, ich formy są geometryczne i idealnie komponują się z wnętrzami urządzonymi minimalistycznie. Często spotkać można również modele, w których połączono ze sobą różne materiały, na przykład szkło i metal czy tworzywo sztuczne i papier. Do tego dochodzą rozmaite rodzaje oświetlenia. W efekcie na rynku aż roi się od rozmaitych propozycji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Przykłady

Nowoczesne wnętrza, w których dostrzec można przede wszystkim proste kształty i dużą obecność szkła i metalu, duży kryształowy żyrandol to element niezwykle dekoracyjny, który doskonale współgra z całością. Migoczące zarówno w świetle dziennym, jak i przy zapalonych żarówkach kryształki, zrobią wrażenie na każdym, kto do salonu wejdzie. Dobrym rozwiązaniem do minimalistycznych wnętrz, w których postawiono na geometryczne kształty, są żyrandole utrzymane w podobnej stylistyce. Kilka punktów świetlnych, które umocowane zostały na wykonanej z metalu konstrukcji i przykryte kloszami to świetne rozwiązanie. Postawić można również na metalowe listwy zamocowane do sufitu, a na nich kilka kloszy o naprawdę prostym kształcie. Propozycją dla szukających rozwiązań nadzwyczaj efektownych są klosze, które na myśl przywodzą witraże.

nowoczesny żyrandol do wnętrzaJak dokonać wyboru?

Podjęcie decyzji o kupnie nowoczesnego żyrandola często nie jest proste. Warto pamiętać, że osoby, którym aranżacja wnętrz sprawia trudność, powinny takiego rozwiązania unikać. Żyrandol bowiem zbyt mocno rzuca się w oczy, aby zaryzykować rozwiązanie niedopasowane do reszty wnętrza.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz