lampy led do salonu

Wielkim wyzwaniem dla producentów lamp LED były lampy za taką cenę, aby odbiorcy byli w stanie je kupić. To, jak wydajne są lampy diodowe uzależnione jest między innymi do zastosowanych materiałów.

Dostępne dzisiaj lampy LED przeznaczone do ogólnego stosowania wykorzystują białe chipy LED z żółtymi luminoforami. Zielona część widna zostaje tutaj raczej stłumiona. W ten sposób wytwarzane jest światło białe. Lampa LED to jednak nie tylko sam chip. Do każdej diody, która emituje światło, musi zostać doprowadzony prąd stały (DC).

Tymczasem instalacje elektryczne budynków to prąd zmienny (AC), którego napięcie jest o wiele wyższe niż to, którego potrzebują lampy ledowe. Za zmianę odpowiedzialny jest obwód konwersji i kontroli zasilania. Większość lamp LED o zastosowaniu ogólnym wykonano tak, aby mogły one pracować pod napięciem 110 V - 115 V AC lub 220 V - 240 V AC. Tylko niektóre modele działają pod napięciem niższym wynoszącym 12 V DC. Chipy LED umieszczane są w module elektronicznym.

Cała konstrukcja chroniona jest skutecznie pokrywą, która zrobiona jest albo z przezroczystego szkła, albo plastiku. Jej zadaniem jest rozpraszanie światła w sposób równomiernych i minimalizowanie ryzyka oślepienia. Oświetlenie kierunkowe to zawsze pokrywa z soczewką, której zadaniem jest skupienie strumienia światła. Do tego dochodzą reflektory, których zadaniem jest kierowanie światłe. Niezbędny jest również radiator, który zapewnia efektywne rozproszenie światła odpadowego.

sufit LEDDo sieci lampa podłączona jest za pomocą styków, które umieszczone są na cokole. Za najsłabszy element lamp LED uważane są elektroniczne moduły, których zadaniem jest konwersja napięcia i sterowania. Konstrukcja sterownika LED jest czynnikiem, który określa wydajność lampy. Ich wydajność wynosi na ogół od 80 do 90% wtedy, kiedy lampa świeci maksymalnie jasno.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz