żyrandol do salonu

Nowoczesność i awangarda to często nowe rozwiązania. W przypadku salonu wielką popularnością cieszą się jednak nadal klasyczne propozycje. Wśród obowiązkowych elementów wyposażenia znajduje się żyrandol umieszczony w centralnym punkcie sufitu. Ma on za zadanie nie tylko oświetlić salon, ale również nieco go ozdobić. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, wybierając żyrandol.

Dostępne na rynku typy żyrandoli

Planując wygląd salonu, trzeba zastanowić się również nad rodzajem oświetlenia. Żyrandol to element, który od razu rzuca się w oczy – zwłaszcza, jeśli światło zostało zapalenia. W istotny sposób wpływa on na wygląd salonu oraz panującą w nim atmosferę. Współcześnie producenci oferują nam szereg żyrandoli różniących się między sobą wielkością, ilością żarówek, materiałem, z którego zostały wykonane, stylem. Do tych, które cieszą się największą popularnością, zalicza się przede wszystkim żyrandole kryształowe, szklane, drewniane, mosiężne, wykonane z tworzyw sztucznych, a nawet z...papieru!

Żyrandole kryształowe przywodzą na myśl dawny przepych. Ich niewątpliwym atutem jest ogromna ponadczasowość. Dzisiaj również sprawdzają się idealnie. Dostępne są w różnych wielkościach. Ich atutem jest gra blasków, które pojawiają się w wykonanych z kryształu elementach.

Żyrandole mosiężne to przede wszystkim ogromna trwałość, prostota konserwacji oraz utrzymania w czystości.

Żyrandole wykonane z mosiądzu nie pokrywają się rdzą, a ich wygląd jest niezwykle efektowny. Do wyboru są dwa rodzaje wykończenia: złoty połysk oraz matowa antyczna patyna. Wybierać można między modelami z kloszami szklanymi oraz abażurowymi.

Żyrandole szklane to dzisiaj prawdziwe cuda. Dostępne w wielu kształtach, kolorach, stylach, wielkością. Chętnie umieszczane w salonach i naprawdę nadzwyczaj efektowne.

Żyrandole wykonane z tworzyw sztucznych zachwycają swoją bogatą gamą kolorystyczną. Dostępne w różnych kształtach. Ich niewątpliwym atutem jest ogromna trwałość. Utrzymanie ich w czystości nie nastręcza żadnych trudności. Często wykonane tak, aby swoim wyglądem do złudzenia przypominały szkło lub kryształ.

żyrandol nad stółŻyrandole drewniane sprawdzą się tylko w niektórych pomieszczenia. Wydają się być masywne, trudno dostosować je do pomieszczenia.

Żyrandole papierowe to rozwiązanie w pełni nowoczesne. Raczej nie spotkamy ich w salonach, ale miłośnicy nowatorskich rozwiązań z pewnością nie będą mieli nic przeciwko papierowej kuli umieszczonej właśnie w salonie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz